Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

Silopili Gen stanbuldan Milletvekili Aday Aday Oldu

stanbul da zel bir niversitede okuyan rnakl gen dem akmak, 24 Haziranda yaplacak seimlerde AK Parti stanbul 2. Blge Milletvekili aday adayl iin mracaat etti.

1 Mays 2018  
 
silopili-genc-istanbuldan-milletvekili-aday-adayi-oldu-
 Âdem Çakmakç AK Parti stanbul l Bakanlna münacatta bulunarak Milletvekili Aday aday oldu.  ,

rnak’ Silopi’yi ve Türkiye’yi ksacas ayrm yapmadan, rengi, cinsiyeti, dili ne olursa olsun her kesimi iyi bir ekilde temsil edeceklerinden emin olduunu söyleyen Âdem Çakmakç sözlerini öyle sürdürdü.

Bugünden itibaren AK Parti stanbul 2. Bölge Milletvekili aday aday olarak müracaatmz yaptk.  

Biz kimseyle rekabet etmek için deil, ayn hedefe yönelik olarak birliktelie güç katmak bu yola yalnzca ba deil Resimiz gibi tüm bedenimizi koymak ve bu uurda yolculuk yapmak için yola çktk. Ve yola çkarken gönüldalarmzla istiare ederek aldmz kararla unlar önceleyeceim.

1. Ben yalnzca hayrda motor erde fren olmay ve bu vicdani niyetle halkma hizmet etmek için aday aday oldum…  Partimin beni listeye yazp yazmama hususunda tamamen yüce gönül ve üst bir aklla karar vererek aday göstereceine yürekten inanmakla birlikte ayet listeye adm yazmamalar yönünde de bir kanaat oluursa o kararda hayra tevil ederim. Ve dahi hak yolunda ve insanlk onuru anlamnda davamza bu can bu bedende oldukça peygamber akyla hizmete devam ederim. Bilahare hak yolda hizmet etmek için yanlzca unvan bahanelerine snp emanet güçle hizmette bulunmak kabil deildir. Aksine yolda yürürken bir insann ayana deecek bir ta kaldrp kenara koymakta hak yolda hizmetlerden bir örnek vesikasdr. Altn çizerek ifade etmeliyim ki… Bize hizmette ölçü “Resulullah efendimizin” sünnetidir.

2. ayet ahsma teveccüh ederek alt sralarda da olsa nakeden pati büyüklerimize küsecek deiliz. Elbette kazanmay her heyecanl genç gibi bende dilerim. Elbette o onurlu sralarda oturup gençlik ideallerim ve gönülda genç kardelerimizin ve dahi tüm Türkiye gençliinin sorunlar için seferber olmay bende yürekten dilerim. Ancak hak yolda yürürken kaybetmekte kazanmaktr, kazanmakta kazanmaktr. Açkças biz doru yolda olmay iar edinmiiz ve gerçek manada erre yenilip kaybedenlerden olmaktansa ahiretimize çalp küçük bir dünya nimetine tamah edip eytan gibi Allahn rahmetinden kovulanlardan olamayz.   

3.ayet seçim listesinde olupta seçilirsem o vakit unlar mücadele edip halletmek arzusunda olduum konulardr. “ gençlerin aratrma ve gelitirme imkanlarn mesleki yeterlilik eitimlerinden azami ölçüde yararlanmalarn temin için bende azami gayret göstereceim” Ayrca gençlerin gerçek bilgiye eriimi için Türkiye cumhuriyeti snrlar içinde gerekirse her mahalleye akademik kütüphane kurulmas ve bütçeden fonlanmas için kanun teklifleri oluturulmas ve bu imkanlarn vücuda getirilmesi için zorlayc kanunlar çkartlmasna azami gayret göstereceim. Dier bir dileimde her okulumuzun bünyesi içinde bilim atölyelerinin tesis edilmesini kanunen zorunlu bir duruma dönütürmeye çalacam. Daha bunlar gibi onlarca çalma alann kendime dava görevi edindim nasip olursa adaylm kamuyla bu ideallerimi özenle paylaacam. 

u durumu da belirtmeliyim ki ben bilinen vekiller gibi olmak gibi bir karaktere sahip deilim. Herkes seçildiimde ahit olaca konulardan biri de u olacaktr. Seçim bölgemde her ilçede adma irtibat ofisleri açarak dorudan vatandan ahsma iletecei kamusal sorunlar kayd ettirip raporlatacam.  Böylece vatandan kanunlar hususunda ihtiyaçlarna yönelik meclis içi danma heyetlerimizle parti büyüklerimizle istiare ederek çözümler üretmek içinde çabalayacam. Gerekirse ilçe bakan ve yöneticilerimizle dorudan arzu ve talepte bulunan vatandalarmzla görüecek ve hayra motor olmak erre fren olmak için can kulayla vekilleri olarak asl olan onlar dinleyeceim. Vekâletimde hatam olmusa ahirette ve dünyada hak soracak olan gönül ve dava yoldalarm ve dahi bölgemin oy versin vermesin hizmetkârlmzda hakk olan, biz emanete ehil edilmi vekil olmu payidara özrü beyan edip hak helallik dilemek görev olacaktr. 

Son olarak biz ahlak zamann en büyük mücahidi olan cennet mekân Erbakan hocamzdan örenmeye azim etmiiz. Tpk Cumhurbakanmz gibi. nsanla hizmet etmeyi de ayn dergâh azim Mücahit-ül Ekber’den miras almz elbette Cumhurbakanmz gibi.  Cumhurbakanmz deil mi ki myanmarn öksüzlerine yetimlerine imdad olan bir telefonla cehennem gibi yakc güne altnda denizin ortasnda gölge olup Endonezyal kardelerimizi ensar eyleyip o topraklarda koruyan. Bangladete 100 binlere a barnak olan. 4 milyon Suriyeli kardeimiz için aman olan. Biz hep birlikte Resimizden mahallemizin en uç unsuruna kadar  bu iar ile meftunuyuz. (akyz) Biz böyle örendik o tedrisi ala, zamann kurtaran olan hocalarn hocasndan. Bu anlamda dini alemi islama can bedende oldukça ehadet akyla hizmet eden liderimize hizmet etmek onunla yol yürümek her admda cenneti alann kapsna dahada yaklamaktr. Allah önümüzdeki seçimleri vatanmza hayr dümanlarmza kahr vesilesi eylesin. Allah yar ve yardmcmz olsun dedi.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright HABER73 GAZETES
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar haber073 Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi haber073 Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   POLTKA  |   YAAM  |   EKONOM  |   ETM  |   SALIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJ  |   MAGAZN  |