Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Silopili Genç İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu

İstanbul’ da Özel bir üniversitede okuyan Şırnaklı genç Âdem Çakmakçı, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adaylığı için müracaat etti.

1 Mayıs 2018  
 
silopili-genc-istanbul’dan-milletvekili-aday-adayi-oldu-
 Âdem Çakmakçı AK Parti İstanbul İl Başkanlığına münacatta bulunarak Milletvekili Aday adayı oldu.  ,

Şırnak’ı Silopi’yi ve Türkiye’yi kısacası ayrım yapmadan, rengi, cinsiyeti, dili ne olursa olsun her kesimi iyi bir şekilde temsil edeceklerinden emin olduğunu söyleyen Âdem Çakmakçı sözlerini şöyle sürdürdü.

Bugünden itibaren AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olarak müracaatımızı yaptık.  

Biz kimseyle rekabet etmek için değil, aynı hedefe yönelik olarak birlikteliğe güç katmak bu yola yalnızca baş değil Resimiz gibi tüm bedenimizi koymak ve bu uğurda yolculuk yapmak için yola çıktık. Ve yola çıkarken gönüldaşlarımızla istişare ederek aldığımız kararla şunları önceleyeceğim.

1. Ben yalnızca hayırda motor şerde fren olmayı ve bu vicdani niyetle halkıma hizmet etmek için aday adayı oldum…  Partimin beni listeye yazıp yazmama hususunda tamamen yüce gönül ve üst bir akılla karar vererek aday göstereceğine yürekten inanmakla birlikte şayet listeye adımı yazmamaları yönünde de bir kanaat oluşursa o kararıda hayra tevil ederim. Ve dahi hak yolunda ve insanlık onuru anlamında davamıza bu can bu bedende oldukça peygamber aşkıyla hizmete devam ederim. Bilahare hak yolda hizmet etmek için yanlızca unvan bahanelerine sığınıp emanet güçle hizmette bulunmak kabil değildir. Aksine yolda yürürken bir insanın ayağına değecek bir taşı kaldırıp kenara koymakta hak yolda hizmetlerden bir örnek vesikasıdır. Altını çizerek ifade etmeliyim ki… Bize hizmette ölçü “Resulullah efendimizin” sünnetidir.

2. Şayet şahsıma teveccüh ederek alt sıralarda da olsa nakşeden pati büyüklerimize küsecek değiliz. Elbette kazanmayı her heyecanlı genç gibi bende dilerim. Elbette o onurlu sıralarda oturup gençlik ideallerim ve gönüldaş genç kardeşlerimizin ve dahi tüm Türkiye gençliğinin sorunları için seferber olmayı bende yürekten dilerim. Ancak hak yolda yürürken kaybetmekte kazanmaktır, kazanmakta kazanmaktır. Açıkçası biz doğru yolda olmayı şiar edinmişiz ve gerçek manada şerre yenilip kaybedenlerden olmaktansa ahiretimize çalışıp küçük bir dünya nimetine tamah edip şeytan gibi Allahın rahmetinden kovulanlardan olamayız.   

3.Şayet seçim listesinde olupta seçilirsem o vakit şunlar mücadele edip halletmek arzusunda olduğum konulardır. “ gençlerin araştırma ve geliştirme imkanlarını mesleki yeterlilik eğitimlerinden azami ölçüde yararlanmalarını temin için bende azami gayret göstereceğim” Ayrıca gençlerin gerçek bilgiye erişimi için Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde gerekirse her mahalleye akademik kütüphane kurulması ve bütçeden fonlanması için kanun teklifleri oluşturulması ve bu imkanların vücuda getirilmesi için zorlayıcı kanunlar çıkartılmasına azami gayret göstereceğim. Diğer bir dileğimde her okulumuzun bünyesi içinde bilim atölyelerinin tesis edilmesini kanunen zorunlu bir duruma dönüştürmeye çalışacağım. Daha bunlar gibi onlarca çalışma alanını kendime dava görevi edindim nasip olursa adaylığım kamuyla bu ideallerimi özenle paylaşacağım. 

Şu durumu da belirtmeliyim ki ben bilinen vekiller gibi olmak gibi bir karaktere sahip değilim. Herkes seçildiğimde şahit olacağı konulardan biri de şu olacaktır. Seçim bölgemde her ilçede adıma irtibat ofisleri açarak doğrudan vatandaşın şahsıma ileteceği kamusal sorunları kayd ettirip raporlatacağım.  Böylece vatandaşın kanunlar hususunda ihtiyaçlarına yönelik meclis içi danışma heyetlerimizle parti büyüklerimizle istişare ederek çözümler üretmek içinde çabalayacağım. Gerekirse ilçe başkan ve yöneticilerimizle doğrudan arzu ve talepte bulunan vatandaşlarımızla görüşecek ve hayra motor olmak şerre fren olmak için can kulağıyla vekilleri olarak asıl olan onları dinleyeceğim. Vekâletimde hatam olmuşsa ahirette ve dünyada hak soracak olan gönül ve dava yoldaşlarım ve dahi bölgemin oy versin vermesin hizmetkârlığımızda hakkı olan, biz emanete ehil edilmiş vekil olmuş payidara özrü beyan edip hak helallik dilemek görev olacaktır. 

Son olarak biz ahlakı zamanın en büyük mücahidi olan cennet mekân Erbakan hocamızdan öğrenmeye azim etmişiz. Tıpkı Cumhurbaşkanımız gibi. İnsanlığa hizmet etmeyi de aynı dergâhı azim Mücahit-ül Ekber’den miras almışız elbette Cumhurbaşkanımız gibi.  Cumhurbaşkanımız değil mi ki myanmarın öksüzlerine yetimlerine imdad olan bir telefonla cehennem gibi yakıcı güneş altında denizin ortasında gölge olup Endonezyalı kardeşlerimizi ensar eyleyip o topraklarda koruyan. Bangladeşte 100 binlere aş barınak olan. 4 milyon Suriyeli kardeşimiz için aman olan. Biz hep birlikte Resimizden mahallemizin en uç unsuruna kadar  bu şiar ile meftunuyuz. (aşıkıyız) Biz böyle öğrendik o tedrisi ala, zamanın kurtaranı olan hocaların hocasından. Bu anlamda dini alemi islama canı bedende oldukça şehadet aşkıyla hizmet eden liderimize hizmet etmek onunla yol yürümek her adımda cenneti alanın kapısına dahada yaklaşmaktır. Allah önümüzdeki seçimleri vatanımıza hayır düşmanlarımıza kahr vesilesi eylesin. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © HABER73 GAZETESİ
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber073 Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi haber073 Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   POLİTİKA  |   YAŞAM  |   EKONOMİ  |   EĞİTİM  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |