Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

EMNYET GENEL MDR MEHMET AKTAޒA IRNAKTA VEDA YEME DZENLEND

rnak Valilii grevinden Emniyet Genel Mdrlne atanan Mehmet Aktaa grkemli veda yemei dzenlendi. rnakta bir otelde kendisi iin dzenlenen yemee katlan Mehmet Akta, misafirleriyle tek tek ilgilendi.

22 Temmuz 2019  
 
emniyet-genel-muduru-mehmet-aktasa-sirnakta-veda-yemegi-duzenlendi
 

Yemee, Vali Yardmclar Tayfur Elbasan, Tunahan Efendiolu, 23. Piyade Tümen Komutan Tugeneral Halil Soysal, l Jandarma Komutan Tugeneral Selçuk Yldrm, l Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, kaymakamlar, rnak Belediye Bakan Mehmet Yarka, belediye bakanlar, sivil toplum kuruluu temsilcileri, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandalar katld.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Akta, burada yapt konumada, 2 yl görev yapt rnak Valilii görevini, Cumhurbakanl Atama Kararna göre Emniyet Genel Müdürü olarak sürdüreceini söyledi.

rnak’ta vali olarak görev yaptn belirten Akta, unlar kaydetti: “2 yl ay kadarki rnak'taki görevim Emniyet Genel Müdürlüüne atanmam nedeniyle bugün itibariyle son buldu. Nasip olursa yarn rnak'tan ayrlp yeni görev yerime Ankara'ya gideceim. Bu 2 yl süre içerisinde sizlerle beraber rnak' yönettik yönetmeye çaltk. rnak'mzn bata terör belasndan kurtulmas için ve yine her yönü ile geliip kalknmas için her alanda rnak'mzn daha iyi noktalara gelmesi için burada el birlii ile bir gayreti ortaya koymaya çaltk. in dorusu 2017 ylndaki rnak imdi ile kyasladmzda çok daha skntl bir noktadayd. Özellikle 2015 ve 2016 ylndaki çukur ve barikatlar nedeniyle bölücü terör örgütü PKK'nn ortaya koyduu çukur ve barikat terörü nedeniyle bir çok canmz yiidimiz. Kann döktü, cann verdi. ehadet mertebesine ulat. Birçok yiidimizde gazilik mertebesine ulat. Bu yönüyle çok büyük bir bedel ödedik. Bunun yannda da ehrimiz maalesef büyük bir ykma urad. Yani PKK terör örgütü 30-35 yllk yaptklarna ilave çukur ve barikat terörü ile rnakl hemerilerimizin evlerini balarna ykt. l merkezimiz ve ilçelerimizi büyük oranda tahrip etmiti. Ama ükürler olsun önce kahraman güvenlik kuvvetlerimiz Jandarmamz, polisimiz, güvenlik korucularmz büyük bedeli de göze alarak önce bu terör tehdidini bertaraf etti. Allah'n izni ile rnak'mz huzura kavutu. Ondan sonrada yine devletimizin buraya aktard kaynaklarla yine o örgütün yakt ykt ehrimizi hem altyapmz hem üst yapsyla bugün için çok daha iyi bir noktaya getirdik. Yine bunun yannda ehrimizin sosyal yaps ki terör örgütünün uzun yllar ortaya koyduu iddet nedeniyle sosyal yapmzda büyük oranda bozulmutu. Ve bununla birlikte sosyal yapmzda çok büyük iyilemeler oldu. Yine her türlü kamu hizmeti alannda eitimde salkta, dier bütün alanlarda da Allah'a ükür çok güzel eyler oldu. Tabi bütün bu hizmetler sayn cumhurbakanmzn talimatlar ve iradeleriyle rnak'a kazandrld. Ve yine sayn cumhurbakanmzn talimatlaryla bütün devlet kurumlar seferberlik ilan ettiler. rnak'n gelimesi ve kalknmas için. 2 yllk sürede 502den fazla sayn bakanmz biz misafir ettik. Allah'a ükür rnak'mz daha iyi bir noktaya geldi. Bizler ben ve arkadalarm buradaki kamu görevimizi yaptk. Devletimizin hükümetimizin bizlere verdii bu görevi rnak'a hizmet noktasndaki görevleri el birlii ile yapmaya çaltk. Bu görevlerimizi tabiî ki her kademedeki mesai arkadamzla birlikte yaptk. Ben rnak'n geldii bu noktay her eyden önce en bata kahramanca bu bölücü terör örgütü ile mücadele eden ehrimizin terörle anlmasna ramen özellikle son yllarda askerimizin polisimizin, jandarmamzn korucularmzn ortaya koyduu kahramanln bir sonucu olduunu düünüyorum. Eer bu huzur ve güven ortam salanmam olsayd biz bu hizmetleri de alamazdk ve ilimiz hem sosyal yönüyle, hem ekonomik yönüyle bu noktaya gelemezdi. Onun için bu emei ortaya koyan güvenlik kuvvetlerimize teekkür ediyorum. Bu mücadelede kann döken ehitlerimiz rahmetle yad ediyorum. Allah bizleri onlara mahcup etmesin” dedi.

rnakl hemerilerin her dert ve skntlarnda bize gelebileceklerini ifade eden Akta, “Biz merkez, ilçe, belde ve köylerimizi ziyaret ettik. Onlar dinleyelim hizmetleri yerinde inceleyelim. Bizi görsünler, bize skntlarn anlatsnlar. Çünkü buna bizim ihtiyacmz vard. rnak’n biraz daha normallemeye ihtiyac vard. rnak daha büyük hizmetlere layk. Daha iyi noktalar hak ediyor. Artk huzurumuz, barmz, kardeliimiz, kalknmamz var. Artk daha iyiye gitmek için bunlar sahiplenmemiz lazm. Bir de ehrimizi bu olumsuz noktaya getiren PKK’l teröristlere karda çok ve net bir duru sergilememiz lazm.  Bu geldiimiz noktann bedelleri çok ar oldu. Bunu sadece asker polise brakmayalm, her vatanda bu huzura sahip çksn. Komusuna, yaknza sahip çksn. Terör örgütü burada eylem yapamad gibi burada rahat konumasnda. Terör örgütünün fikir ve düüncelerini ortaya koyan kii çarda pazarda rahat gezemesin. Bu davaya daha fazla sahip çkalm. Hemerilerim terörden çok çekti, nefret ediyorlar. Ama bunu çok rahat dile getiremiyorlar. Önce bu eii amalyz. Geldiimiz noktann kymetini bilmemiz açsndan. Daha gür bir sesle terörü lanetlememiz lazm. Bunu baardmz zaman rnak ülkemizin gözbebei olacaktr. 82 milyonun sevgilisi olacaktr. Yaptklarmz yapmak zorunda olduklarmzdr. Yapamadklarmz bizim eksiimizdir. nallah bundan sonra gelecek kii bu eksiklerimizi tamamlayacaklardr. Sayn cumhurbakanmzn takdirleriyle emniyet genel müdürlüü gibi çok önemli bir görev bana tevdi edildi. Hiç üphesiz bu benim için çok büyük bir onurdur, büyük bir ereftir. nallah bu görevi de alnmzn akyla yapmay rabbim bize nasip eder.  nallah Sayn cumhurbakanmza ve milletimize mahcup olmayz. Milletimize, ülkemize, devletimize için bize verilen görevleri alnmzn akyla yapmak nasip olur. Allah bizi duasz brakmasn. rnak bana çok sahip çkt. rnak beni barna bast. Beni hep yüceltti. Allah ahittir bende kendimi bir rnakl olarak gördüm. Bana hakknz helal ederseniz çok sevinirim. Ben rnak’n bir evlad, bir çocuuyum. Beni her konuda arayabilirsiniz. Ben her zaman size hizmet etmekten mutluluk duyarm” diye konutu.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Akta’a kurum müdürleri ve sivil toplum kurulular plaket takdim etti.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright HABER73 GAZETES
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar haber073 Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi haber073 Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   POLTKA  |   YAAM  |   EKONOM  |   ETM  |   SALIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJ  |   MAGAZN  |